12 Büyük Özel Jet Üreticisi

Yunan adalarını özel jet ile keşfet

1. Airbus

Dünyanın en büyük jet üreticilerinden biri olan Airbus, Avrupa havacılık endüstrisinin gururu. Daha az bilinmeyen Boeing şirketinin kilit rakibi ve iş havacılığı segmentinde en güvenilir ve mükemmel olduğunu iddia ettikleri iş uçakları üretiyor. En ünlü Airbus modelleri A380, A320 ve business versiyonları olan ACJ319 ve ACJ320’DİR.

2. Boeing

Amerikan şirketi Boeing, en iyi özel jet şirketlerinden biridir. Ticari uçaklara ek olarak, fırlatma sistemleri, uydular ve iletişim sistemleri geliştirmek ve üretmekle uğraşmaktadır. Şirket, uçak endüstrisinde liderdir ve özel jette önemli bir oyuncu olarak, yapımcılar uluslararası uçuş hayranları için cazip bir seçenektir. Boeing’in en tanınmış modelleri 737 serisi ve 6.200 deniz milinin üzerindeki uçuşlar için BBJ versiyonudur.

3. Bombardier

Bombardier, Airbus ve Boeing’den sonra dünyanın üçüncü büyük özel jet üreticisidir ve ticari havacılık sektöründe önemli bir oyuncudur. Markanın tarihi 1942’de başladı ve bugün işletmeleri dünyanın 27 ülkesinde bulunuyor. Şirketin iş jeti yelpazesi, Global (uzun menzilli), Challenger (orta menzilli, büyük) ve Learjet (küçük, orta modeller) olmak üzere üç kategoriyle temsil edilmektedir.

4. Beechcraft

60 yılı aşkın bir süredir dünya çapında bilinen Amerikan jet üretim şirketi Hawker Beechcraft, küçük turboprop uçaklarda uzmanlaşmıştır. Şirket, iş havacılığında öncü olarak kabul edilir ve sınıflarında en pahalıları arasında yer alan çok güvenilir uçaklar için mükemmel bir üne sahiptir. Beechcraft’ın en ünlü modelleri King Air ve Hawker Line’dır.

5. Cessna

Bugün Cessna, farklı sınıf ve özelliklere sahip modern özel jetlerin geliştiricisi ve üreticisi olarak biliniyor. Dünyaca ünlü uçak şirketinin tarihi 1927’de Kansas’ta başladı ve 1972’den beri özel jet işinde çalıştılar. Cessna’nın en ünlü modelleri Citation Sovereign, Citation X ve Citation XLS + ‘dır.

6. Dassault

Dassault, 1929 yılında kuruldu ve iş havacılığı segmentinde uzun yıllardır jet yaratma konusundaki teknolojik bilgi birikimini kanıtladı. Ağır ve ultra uzun menzilli özel lüks jetler üreten yönetici havacılık sektöründe ünlü bir şirkettir. En ünlü Dassault modelleri Falcon 7X ve 2000LX’TİR.

7. Embraer

Embraer’in temel amacı bölgesel yolcu uçaklarının üretilmesidir. Airbus ve Boeing’den sonra uçak tedarikinde güvenle üçüncü sırada yer alan Brezilyalı bir uçak üretim holdingidir. Özel uçak üreticisi Dassault’un en ünlü modelleri Legacy 650, Praetor 600 ve Phenom 300’dür.

8. Pilatus

Asfaltsız pistlere inebilen bir uçak olan PC-12 ile tanınan İsviçreli uçak üreticisi Pilatus, turboprop uçaklarda uzmanlaşmıştır. Model, bölgesel havayolları arasında popülerdir ve çeşitli seyahat türleri için kullanılır.

9. Gulfstream

Gürcistan’da bulunan Amerikan özel uçak şirketi Gulfstream, yalnızca iş jeti üretiminde uzmanlaşmıştır. Şirketin Bombardier Global 7500 ile menzilde rekabet edebilecek G700 gibi modelleri var. Gulfstream’in en ünlü modelleri Gulfstream V ve G650’dir.

10. Piaggio

1884 Yılında kurulan Piaggio, havacılık endüstrisinin emektarı ve tanınmış bir İtalyan motosiklet üreticisidir. Şirket 2000 yılından beri özel jet sektöründedir ve 2015 yılında turboprop lüks bir özel uçak olan yükseltilmiş bir P180 Avanti Evo’yu piyasaya sürmüştür.

11. Honda

Honda Aircraft Company, HondaJet uçağını tasarlayan ve üreten bir Honda bölümüdür. Tamamen tek bir şirket tarafından devlet desteği olmadan üretilen Japonya’nın en yeni özel jeti 2021’dir. Şirket, segmentinde en yüksek uçak satışına sahip.

12. Nextant

İş jetlerini restore etme konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketi Nextant. 2007 yılında kurulan şirket, uçak restorasyonu konseptini iş jeti pazarına tanıtan ilk şirket oldu. İlk ürünü, hafif uçak sınıfının en değerli temsilcilerinden biri olan Nextant 400XT’DİR.

Mercury Jets, müşterilerine iş veya eğlence amaçlı dünya çapında bir özel jet ağına sınırsız erişim sunar. Özel jet kiralamanızı rekabetçi fiyatlarla ve gemide kişiselleştirilmiş hizmetle rezerve etmek için bugün bizi arayın veya e-posta ile gönderin. Özel jet kiralama ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, rezervasyon yaptırmadan önce bize sorun, size en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan emin olacağız.

Uçak ve özel jet arasındaki fark nedir?

Bir jet uçağı, jet motoruna sahip herhangi bir uçağı tanımlar. Jet motorları kullanan tipik olarak sabit kanatlı bir uçaktır. Basitçe söylemek gerekirse, tüm jetler uçaktır. Aynı zamanda uçak, asansörünü motorun yarattığı itişten alan mekanik olarak çalışan bir araçtır.

Uluslararası charter uçuşlarında ne tür uçaklar kullanılmalıdır?

Uzun mesafeli uçuşlar için, özel havacılık müşterileri orta veya ağır jetleri daha iyi seçerler. Örneğin, Gulfstream G650ER 7.500 nm menzil sunar ve Bombardier Global 6000, 13 saat veya 6.000 deniz mili kapasiteye sahiptir. Kıtalararası uçak kabinleri, yolcuların ve mürettebatın uzun bir uçuştan sonra tazelenmiş hissetmelerini sağlamak için donatılmıştır. En popüler transatlantik uçuş Londra ile New York arasında olmasına rağmen, uçak seçmek en iyisi bütçeye ve gerekli olanaklara dayanmaktadır.

Kiralık jet kiralamak artık sandığınızdan daha kolay hemen bizimle iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yunan adalarını özel jet ile keşfet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz