En Ekonomik 5 Özel Jet

Özel uçak ile İş seyahati

Özel jetlerin seyahat etmenin harika bir yolu olmasının pek çok nedeni var – sadece daha özel ve konforlu olmakla kalmıyor, aynı zamanda şık seyahat etmenin sizi büyük lige bir adım daha yaklaştırdığını biliyorsunuz.

Şimdi, özel bir jete sahip olmak için biraz para harcamanız gerekecek, ancak bazı özel jetler bazı cüzdanlar için biraz menzil dışında olabilirken, neyse ki onu en ekonomik hale getiren birkaç model var. çok hafif ve hafif jetlerden hafif jetlere kadar özel jetler listesi. orta ağırlık ve hatta ağır jetler. Bu yüzden hala masaya lüks ve incelik getiren en verimli 11 özel jeti listeleyeceğiz. İşte buradalar.:

1 – Cirrus Vision Jet

Piyasadaki en ucuz kiralık jetlerden biri – 1,4 milyon dolar – Cirrus Vision Jet çok hafif bir uçak ve muhtemelen en verimli özel jet. Ayrıca, piyasadaki en küçüklerden biridir, ancak büyüklüğü göz önüne alındığında, 7 yolcu kapasiteli oldukça geniş bir kabine ve 1.275nm’lik iyi bir menzile sahiptir.

Bu jeti bu kadar değerli kılan şey, Williams International FJ33-5A Turbofan ile çalışan ve oldukça hız alabilen, tasarlanan ilk tek motorlu kiralık uçak olmasıydı. Mürettebat kiralamak zorunda olmadıkları için sahiplerinin pilotluk yapması için özel olarak yapıldı ve bu da onu daha da uygun fiyatlı hale getirdi. Kabin zarif, lüks ve eğlence sistemi, USB şarj prizleri ve yüksek teknolojili aviyonik sistem gibi ihtiyaç duyulan tüm olanaklarla hazırlanmıştır.

Ayrıca Cirrus Vision Jet, trajedi durumunda uçağın güvenli bir şekilde inmesini sağlayan Cirrus uçak gövdesi paraşütü gibi modern güvenlik önlemleri ile hazırlanmıştır. Ayrıca, basıldığında jet ile uyumlu mevcut en yakın havalimanını gösteren Güvenli bir Geri Dönüş Acil Durum Otoland Sistemine sahiptir. Bu özel jette yanlış giden bir şey yok!

2 – Learjet 60

Orta ölçekli bir iş jeti olan Learjet 60, 2 milyon dolarlık fiyat etiketi ile hayranların bir diğer favorisi. Tipik olarak 2.180nm menzile sahip çift Pratt & Whitney Turbofan motorla çalışır ve saatte inanılmaz bir 522 mil hıza ulaşabilir. 8 Yolcu alabilen bu jet hızlıdır ve maksimum menzili yüksektir, ancak yine de pazarın en iyi yakıt tüketimlerinden birine sahiptir – kesinlikle bir kazan-kazan durumu.

Learjet 55’in geliştirilmiş halefi olan Learjet 60, yalnızca işadamları arasında favori olmakla kalmıyor, aynı zamanda aerodinamik, daha geniş bir kabin ve büyük verimlilik ve özerkliğe sahip olduğu için ordu ve hükümet tarafından sıklıkla kullanılıyor. İç mekan da yolculara konforun zirvesini verecek şekilde geliştirildi, bol bacak boşluğu ve uçuş sırasında çalışmak için hazırlanmış alanlar vardı. Bu, 5 milyon dolarlık özel jetler içindeki en iyi seçeneklerden biri.

3 – Cessna Citation Mustang

Size 2005 yılında tanıtılan, maksimum 1.167nm menzile ve 2 ila 3 milyon dolar arasında bir fiyata sahip çok hafif bir jet sunuyoruz – Citation Mustang! Bu jet, havada inanılmaz bir performans sergileyen ve saatte 391 mil hızla uçabilen iki Williams PW615F motorla çalışıyor. Ayrıca 4 yolcuya kadar oturma kapasitesine sahiptir.

Diğer bazı hafif jetlerle karşılaştırıldığında, Citation Mustang’ın kısa kalkış ve iniş mesafesi ve düşük işletme maliyetleri gibi rakip birkaç avantajı vardır ve bu da onu bu listedeki en yakıt tasarruflu özel jetlerden biri yapar. Kabin lüks, süper konforludur ve içecekler, atıştırmalıklar ve açılır masalar gibi ihtiyaç duyulan tüm ürünlerle doludur.

4 – Stratos 716X

2020’de ilk kez tanıtılan Stratos 716X, 2,5 milyon doları bulan ve 1.500nm menzile sahip, 5 yolcuya kadar alana sahip özel bir jet.

Pratt & Whitney Canada JT15D-5 motoruyla beslenen ikinci tek motorlu özel jet. Yüksek performanslı çift motorlu bir jetin hızını ve menzilini, daha küçük pistlere iniş ve kalkış kapasitesiyle birleştirir. Piyasadaki en ucuz özel jetlerden biridir ve daha kolay ve karmaşık olmayan bir uçuş prosedürüne izin veren Garmin aviyonik sistemi ve gelişmiş karbon fiber kompozitler kullanılarak monte edilmiş bir uçak gövdesi gibi birkaç şaşırtıcı özelliğe sahiptir.

Kabin 6 yolcu kapasitelidir ve bagaj alanı ve bir tuvalet ile 6 farklı konfigürasyonda yeniden düzenlenebilir.

5 – Cessna Citation X

Neredeyse 25 yıldır piyasada olan Cessna Citation X, mutlak bir hayran favorisidir. Fiyatı 3 milyon doları buluyor ve dolduğunda 2.890nm menzile sahip, ancak maksimum 12 yolcu kapasitesi ile gemide daha az yolcu ile 3.125nm’ye ulaşabiliyor.

İlk Cessna Citation X, ünlü golfçü Arnold Palmer’a teslim edildi ve bundan sonra ünlüler, sporcular ve kurumsal alıcılar arasında oldukça popüler oldu. Birçoğunun son dakika yolculuklarına çıkması gerektiğinden, bu jet güvenli, dinlendirici ve özel bir uçuş için en iyi seçenekti.

Bu süper orta boy sınıf jet, kıtada, Atlantik’te ve hatta pasifik’te uçabilir, ancak bunu daha kısa yolculuklar için kullanabilirsiniz, bu da bunu en esnek ve en ekonomik kurumsal jetlerden biri haline getirir ve büyüklüğü ve kapasitesi göz önüne alındığında, özellikle uygun fiyatlı bir seçenek.

İç mekan göz kamaştırıcı! Farklı oturma seçeneklerine sahip, çeşitli iç konfigürasyonlara sahip geniş bir alandır. Kadırgası, ihtiyaç duyulan tüm içecek ve atıştırmalıkları sağlamaya hazırdır ve son olarak kabin yönetim sistemi, Blu-Ray HD dijital video, en iyi ses sistemi gibi tüm eğlence sistemleri için dokunmatik ekranlı bir kontrol paneline sahiptir. ve hatta çift bölgeli sıcaklık kontrolü. Bundan daha iyisi olamaz.

Özel uçak ile İş seyahati

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz