Hava Ambulansları Hakkında Bilmeniz Gereken Dört Şey

hava air ambulance 80942502

Tıbbi Hava Taşımacılığı: Hava Ambulansları Hakkında Bilmeniz Gereken Dört Şey

Tıbbi hava taşımacılığı rezervasyonu yaparken, bir hastayı bir hastaneden diğerine transfer etmek veya acil bir duruma hızlı ve güvenli bir şekilde yanıt vermek için özel jete ihtiyacınız olsun, güvenebileceğiniz bir hava ambulans komisyoncusu tüm farkı yaratır.

Forjet’te, acil ve yataktan yatağa tıbbi hava taşımacılığı hizmetlerimizle insanların ihtiyaç duydukları bakımı almalarına yardımcı olmak için yaklaşık 20 yıllık deneyime sahibiz. Uçağın nasıl rezerve edileceğinden ne kadara mal olduğuna kadar, hava ambulans hizmetleri hakkında bilmeniz gereken dört şey var—

ve hastalara ve ailelerine gönül rahatlığı ve mümkün olan en iyi bakımı sağlamak için nasıl çaba gösteriyoruz.

1. Tıbbi hava taşımacılığı için ne tür uçaklar kullanılır?

Çok çeşitli jetlere ve turboproplara anında erişim sağlıyoruz. Uçuşta hayat kurtarıcı bakım sağlayan yüksek nitelikli hemşire ve sağlık görevlilerinden oluşan bu uçaklarda sedyeli hastalara kolay erişim sağlayan özel olarak tasarlanmış kabinler, sağlık personeli ve ileri yaşam destek ekipmanları için bolca yer bulunuyor.

Tıpkı özel jet kiralamalarımızda olduğu gibi, tıbbi hava taşımacılığı için kullanılan uçaklar, havada güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olan Onaylı Satıcı Programımız aracılığıyla incelenir.

2. Tıbbi hava taşımacılığı için nasıl rezervasyon yaptırırsınız?

Acil bir durum ortaya çıktığında, hızlı tepki verebilecek bir ekibe ihtiyacınız vardır. Uçuş ve sağlık personelinin hazırlanmasına yardımcı olmak için, yüksek eğitimli tıbbi uçuş koordinatörlerimiz sizden aşağıdakiler de dahil olmak üzere hastanın durumu hakkında daha fazla bilgi isteyecektir:

Hastanın tıbbi geçmişi ve hastalığının doğası
İlk tedavi eden hastanedeki doktor için iletişim bilgileri
Kabul eden hastanede görevlendirilen doktor için iletişim bilgileri
Bu bilgiyi toplayarak havadaki sağlık ekibi, hastanın yerdeki tüm bakım ekibiyle sürekli temas halinde kalabilir.

3. Diğer acil uçuş türleri nelerdir?

Forjet’te tıbbi hava taşımacılığı ve acil durum uçuşları sağlayabilmemizin üç ana yolu vardır:

Hava ambulansı uçuşları en yaygın acil servisimizdir.
Tahliye uçuşları, insanların öngörülemeyen olaylardan hızlı bir şekilde kurtulmalarına yardımcı olur. COVID-19 salgınının ilk aşamalarında, kilitlenmeler gerçekleşmeden önce COVID-19 etkin noktalarından tahliye uçuşları yoluyla ailelerin ve işletmelerin güvende kalmasına yardımcı olduk.
Kasırgaya maruz kalan bölgelere sağlık ekiplerinin ve malzemelerin taşınması gibi afet sonrası acil durum uçuşları da acil ve tıbbi hava taşımacılığı hizmetlerimizin bir parçasıdır.

4. Tıbbi hava taşımacılığının maliyeti nedir?

Tıbbi hava taşımacılığının maliyeti rotanıza, gerekli ekipmana ve uçuşunuzdaki eğitimli sağlık personeline bağlıdır. Ulusal Sigorta Komiserleri Birliği’ne göre, medyan tıbbi hava taşımacılığı maliyeti 36.000 ila 40.000 dolar arasında değişiyor.

Bununla birlikte, sağlık veya seyahat sigortanız bir hava ambulansının maliyetinin bir kısmını veya tamamını karşılayabilir. Ek tıbbi hava taşımacılığı kapsamına ihtiyacınız varsa, sigorta şirketinizle konuşun.

hava air ambulance 80942502

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz