Helikopter ve Uçak: Charter için hangisi daha iyi?

ababababababa

Özel havacılık gibisi yoktur. Özel olarak uçmanın üstün rahatlığı ve konforu için uzun sıraları ve sıkışık ticari uçuş koltuklarını değiştirdiğinizde, ticari bir uçakta tekrar koltuk satın almanız pek olası değildir. Ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok özel uçak kiralama seçeneğiyle, hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz: helikopter vs uçak?

Uçakları ve helikopterleri karşılaştıralım ve karşılaştıralım, böylece bir charter uçuşu rezervasyonu yaparken bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Helikopter Kiralamanın Faydaları

Helikopterlerin sabit kanatlı uçaklardan daha çok yönlü olabileceği bir sır değil. Bir piste ihtiyaç duymadan, bir helikopter sizi en kalabalık şehirlerdeki binaların tepeleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ulaşılması en zor bölgelere bırakabilir.

Diğer avantajlar şunları içerir:

Havaalanına gidiş-dönüş seyahatin kara taşımacılığı bölümünü atlayarak zamandan tasarruf edin
Bir günde birden fazla yere varma esnekliği
Herhangi bir zamanda neredeyse her yere iniş yapabilmek

Uçağa karşı ne zaman helikopter kiralamalıyım?

Kısa bir süre içinde birden fazla durak yapmayı planlıyorsanız, yoğun bir şehir merkezinde bir toplantıya girip kısa bir süre sonra bir helikopter pisti ile donatılmış bir kayak merkezine, özel konuta veya yata gitmek gibi bir helikopter kiralamayı düşünebilirsiniz. Jetler veya turboprop uçaklar tarafından hizmet verilmeyen uzak bir yere inmeniz gerekiyorsa, bu da sağlam bir seçenektir.

Sabit Kanatlı Kiralamaların Faydaları

Özel jet kiralama daha uzun yolculuklar için idealdir. Daha fazla varış noktasına ulaşabildikleri ve banyolar, kadırgalar ve yatak odaları gibi helikopterlerden daha fazla olanak sağlayabildikleri için, bu durumlarda fikir seçimi onlardır.

Diğer önemli avantajlar şunları içerir:

Helikopterlerden daha uzak mesafelere uçma yeteneği
Ticari havayolu ile seyahat ederken bulunan konaklamaların azaltılması
Ticari seyahatin aksine bir havaalanında daha az zaman harcanır
Tüylü arkadaşlarla seyahat etme yeteneği
Kendi kişisel programınıza varma ve ayrılma esnekliği
Özetlemek gerekirse, helikopterler bir şehirde veya uzak bir yerde gezinirken harikadır ve tek bir günde birden fazla durak yapmanız gerekir, ancak daha uzun mesafeler için jetler tercih edilir.

Hangisi Daha Güvenli: Helikopter mi Uçak mı?

Hangi uçağı kiralamayı planlıyor olursanız olun, her operatörün ve brokerin amacı mümkün olan en güvenli uçuşu sağlamak olmalıdır. Bir charter uçuşu için rezervasyon yaptırmadan önce, her zaman güvenlik politikalarına ve uçuş geçmişine bakmalısınız. Tüm brokerler eşit yaratılmaz ve kiralamayı seçtiğiniz brokerin saygın ve profesyonel olması önemlidir.

Helikopter ve uçaklar açısından, tüm düzenlemelere uyulduğunda her iki ulaşım yöntemi de son derece güvenlidir.

Helikopter Güvenliği ve Yönetmelikleri

İstatistiksel olarak, helikopter kiralamaları özel jetlerden ve ticari uçaklardan biraz daha fazla risk taşır ve daha az yönetmelikle yönetilirler. Faa‘nın Helikopter Uçuş El Kitabı, helikopter bakım sorumluluğunun, uçuş içi karar vermenin ve uçuş öncesi hava koşullarının büyük kısmının pilota ait olduğunu belirtir. Ayrıca, ticari uçaklarla aynı şekilde bir kara kutu ile donatılmış olmaları gerekmez.

Bir helikopter kiralama rezervasyonu yapmadan önce, pilot ve uçak sahibi ile samimi bir konuşma yapmanız önemlidir. Gibi sorular sormayı düşünmelisiniz:

Helikopter kaç yaşında?
Uçağın bakımı düzgün yapıldı mı?
Bakım kayıtları mevcut mu?
Helikopterde açık bir tutarsızlık var mı?
Ne zamandır helikopter pilotusun?

Sabit Kanatlı Uçak Güvenliği ve Yönetmelikleri

Amerika Birleşik Devletleri merkezli uçaklar için, hava kiralama güvenliğini sağlamak için belirli düzenlemeler vardır. Federal Havacılık İdaresi (FAA), ticari olmayan tüm uçuşları denetler ve düzenler. Talep üzerine uçuş rezervasyonu yapan charter şirketleri, 10 veya daha az yolcusu olan uçaklar için geçerli olan Bölüm 135 uyarınca düzenlenmiştir. Büyük havayolları Bölüm 121 yönetmeliklerine uymalıdır.

Bu kiralama şirketlerinin çoğu aynı zamanda şirket içi güvenlikte de çalışmaktadır

ababababababa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz