Özel Jet İle Evcil Hayvanınızla Seyahat

girl on board with pet meta

Bir evcil hayvanla nasıl uçacağınızı ve uçmanız gerekip gerekmediğini merak ediyor musunuz? Ticari bir uçuşta bir evcil hayvanla uçmak, değerinden daha fazla sorun gibi görünebilir. Çoğu zaman, çok sayıda kısıtlama ve evrak işi vardır. Genellikle uçağın gürültülü, soğuk kargo ambarında bir sandıkta yalnız kalacakları için evcil hayvanınız için mutsuz ve üzücü bir deneyim de olabilir.

Ancak, özel jet kiraladığınızda, evcil hayvanınız zevk aldığınız aynı lüks, ısmarlama uçuş deneyimine sahip olabilir!

İşte evcil hayvanınızın özel jet uçuşunuzda güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlamak için ipuçlarımız.

Hedefinizin Ve Operatörünüzün Gereksinimlerini Kontrol Edin

Jetinizi, mürettebatınızı ve havaalanı olanaklarınızı sağlayan operatörün kendi düzenlemeleri ve kısıtlamaları olabilir ve bazıları küçük bir temizlik ücreti alabilir. Evcil hayvanınız daha egzotik bir hayvansa düzenlemeler de farklılık gösterebilir. Özel jet kiralama uzmanınız, operatör kısıtlamaları hakkında en iyi bilgi kaynağıdır. Ayrıca, bir evcil hayvanla belirli veya daha az bilinen bir varış noktasına nasıl uçacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi size tavsiye edebilir ve anlatabilirler.

Evcil Hayvanınızla Yurtdışına Uçmak

Her ülkenin havalimanlarına gelen evcil hayvanlarla ilgili kendi düzenlemeleri vardır, bu nedenle bir evcil hayvanla uçmadan önce bunların ne olduğunu kontrol edin veya özel kiralama uzmanınıza sorun. Evcil hayvanınızın ayrıca mikroçiplenmesi ve özel aşıları olması gerekebilir. Bazı ülkeler evcil hayvanınızın bir süre karantinaya alınmasını gerektirebilir. Evcil hayvanınızın kimliğini, sahipliğini ve aşı kaydını doğrulamak için genellikle ‘evcil hayvan pasaportu’ şeklinde evraklar gerekecektir.

Köpekler ve kediler de ABD içinde seyahat ederken en az sekiz haftalık olmalı ve sütten kesilmelidir ve bu diğer ülkeler için de yaygın bir gerekliliktir. Bir evcil hayvanla İngiltere’ye nasıl uçacağınızı merak ediyorsanız, EVCİL hayvanlar hakkında bir uçuş kiralama uzmanına danışın (Evcil Hayvan Seyahat Planı). Bu yenilikçi program, evcil köpeklerin, kedilerin ve yaban gelinciklerinin Birleşik Krallık’a getirilmesini sağlar. Son 6 aydır kuduz riski yüksek bir ülkeye seyahat etmeyen köpeklerin kuduz aşısı sertifikasına veya CDC Köpek ithalat iznine ihtiyacı yoktur.

Amerika Birleşik Devletleri’ne herhangi bir giriş limanından girebilirler, ancak varışta sağlıklı olmaları gerekir. Kuduza karşı aşılama hala tavsiye edilmektedir. 1 Aralık 2021’den bu yana, Amerika Birleşik Devletleri’nde ABD lisanslı bir veteriner hekim tarafından aşılanan köpeklerin, CDC Köpek ithalat izni olmadan yüksek riskli bir ülkeden Amerika Birleşik Devletleri’ne yeniden girmelerine izin verildi.

Konfor Ve Güvenliği Göz Önünde Bulundurun

Uçağı evcil hayvanınızın evini evden yapın:
Köpeğinizi eğlendirmek ve evde hissettirmek için evcil hayvanınızın en sevdiği oyuncağı veya battaniyeyi uçuşta yanınıza alın. Varış noktanızda elde edilmesi zor olabilirse, ihtiyaç duydukları ilaçları veya favori veya diyete özgü yiyecekleri unutmayın.

Onları Tehlikeden Koruyun

Olağandışı kokular, manzaralar ve sesler evcil hayvanınızı alarma geçirebilir veya onları çok meraklı ve keşfetmeye hevesli hale getirebilir! Her iki durumda da, bu genellikle sakin olsalar bile kaçma olasılıklarını artırabilir. Köpeklerin sağlam bir kurşun veya koşum takımı olmalı ve köpeklerin ve kedilerin iletişim bilgilerinizi içeren kimlik etiketli bir tasması olmalıdır. Varış noktanız veya uçuş operatörünüz tarafından mikroçip gerekli olmasa bile, seyahat etmeden önce bunu yapmanız iyi bir fikirdir. Kazara kaçmaları önlemek için kediler ve daha küçük hayvanlar en iyi şekilde uçaktan bir sandık içinde taşınır.

Seyahat Hastalığı

Evcil hayvanınız seyahat hastalığından muzdaripse, seyahat etmeden önce veterinerinizden tavsiye isteyin. Yardım etmek için ilaç yazabilirler. Uçmadan önce köpeğinizi birkaç saat beslemekten kaçınmak her zaman en iyisidir. Uçuşta bir kase içtiklerinden ve bol soğuk su sağladıklarından emin olun.

Hazırlıklı Olun

Evcil hayvanınızın uzun bir yolculuktan önce sağlık kontrolü yaptırması iyi bir fikirdir. Her ihtimale karşı, gideceğiniz yere yakın bir acil durum veterinerinin numarasını bulduğunuzdan emin olmak da akıllıca olacaktır. Son olarak, bir evcil hayvanla uçmayı düşünmeden önce… Evcil hayvanınızı seyahatinize götürmenin onlar için en iyi karar olup olmadığını kendinize sorun. Kalacağınız konaklama yerinin güvenliğini ve konforunu düşünün. Ayrıca, varış noktanızdaki sıcaklığı da göz önünde bulundurun. Bazen evcil hayvanınızın sizinle birlikte olmak yerine stresli veya kendini iyi hissetmemek yerine sizi bir veya iki hafta özlemesi daha iyi olabilir.

Konfor Ve Güvenlik Içinde Bir Evcil Hayvanla Nasıl Uçulur

Özel jetle uçmak, uçmanız için sadece en rahat ve güvenli yol değil, evcil hayvanınız için de en iyi seçimdir. Ticari bir uçağın gürültülü kargo ambarında bir sandıkta seyahat etmek evcil hayvanınız için yalnız, korkutucu ve soğuk olabilir. Özel olarak uçtuğunuzda, evcil hayvanınızın sizinle birlikte kabinde kalmasını sağlayacak bir uçuş kiralamanıza yardımcı olabiliriz. Orada ihtiyaç duydukları tüm ikramlara, sevgiye, ilgiye ve güvenceye sahip olabilirler. Ve onların güvende, mutlu ve sıcak olduklarını bilmenin güvencesine sahip olabilirsiniz.

girl on board with pet meta

Bombardier Challenger 850 ile harika bir yolculuğa ne dersiniz ? Hemen bizimle iletişime geçerek özel jet kiralayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz