Özel Jet Kiralama İçin İlk Kez Uçan Kişiler Rehberi

Özel Jet Kiralamanın Avantajları

Özel Jet Kiralama İçin İlk Kez Uçan Kişiler Rehberi

Daha önce hiç özel jetle uçmadıysanız, iş jeti kullanmanın kurallarını ve görgü kurallarını düşünüyor olabilirsiniz . Ama aslında oldukça basittirler.

Bir iş jetiyle ilk seyahatiniz, korkmanız değil, değer vermeniz gereken bir şeydir. Birkaç temel ilke ve yönergeyi izleyerek, bu önemli iş gezisinde evinizde gibi görüneceksiniz. Bu şekilde, inanılmaz bir deneyim olacak olandan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Özel jetle ilk uçuşunuzdan önce bilmeniz gereken birkaç şey:

FBO’yu bul

Ticari bir havayolu ile uçtuğunuzda, terminale girer girmez her şey işaretlenir. Ancak özel olarak uçtuğunuzda, sabit tabanlı bir operatör (FBO) aracılığıyla yola çıkacaksınız . Bu, özellikle özel havacılık için havalimanı içinde yer alan bir alandır. Ana havaalanındaki tüm kuyruklardan ve kaostan kaçınmanıza yardımcı olur.

İdeal olarak, yola çıkacağınız FBO’yu listeleyen bir güzergah alacaksınız. Yolculuğunuzun ayrıntılarını öğrenmek için onları hızlı bir şekilde aramaktan veya e-posta göndermekten çekinmeyin. Örneğin, havaalanına vardığınızda nereye gideceğiniz konusunda size kesin talimatlar verebilirler. Ve nereye park edeceğiniz konusunda size bazı ipuçları verebilirler.

Kimliğini unutma

Kulağa ne kadar basit gelse de, bu, ilk kez uçanların genellikle gözden kaçırdığı bir şeydir. Özel olarak uçmak, ticari uçmaktan tamamen farklı bir deneyimdir ve tüm olağan check-in ve güvenlik bölümlerini atlamak gibi tonlarca avantajın tadını çıkaracaksınız. Ancak bu, fotoğraflı kimlik belgesi göstermeden uçağa binebileceğiniz anlamına gelmez. Pasaport idealdir, ancak aşağıdakileri de getirebilirsiniz:

  • Sürücü ehliyeti
  • Kimlik kartı
  • Pasaport

Uluslararası uçuyorsanız, yalnızca geçerli bir pasaport yeterli olacaktır.

Uygun şekilde paketleyin

Ne yazık ki, özel jetlerde genellikle alan sınırlıdır . Normal bir uçuşta olduğu gibi çantalarınızı kontrol etmeniz gerekmeyeceği doğrudur, ancak bu mutlaka kişi başına 3 valiz vb. için yeterli alan olduğu anlamına gelmez.

Ne kadar getirebileceğinizi öğrenmenin en kolay yolu, özel jet rezervasyonundan sorumlu kişiye sormaktır. Her koltuk doluyorsa, bir veya iki çanta ile sınırlı olabilirsiniz. Veya büyük bir uçaksa , daha fazla esnekliğe sahip olabilirsiniz.

Uçağınızda taşıyamayacağınız ve oldukça açıklayıcı olan bazı eşyalar var – keskin nesneler, ateşli silahlar ve silahlar düşünün. Ticari uçuşların aksine, kendi içecekleriniz de dahil olmak üzere sıvıları getirebileceksiniz. Ancak gurme uçak içi ikram hizmeti olması da muhtemeldir .

Ayık kalmak

Kendi içkilerinizi getirmekten bahsetmişken, ilk kez uçan bazı yolcular biraz fazla müsamaha göstermekten suçlu bulundu. Tüm heyecanla nasıl olduğunu görmek kolaydır, ancak çok fazla alkol tüketmemeye dikkat etmelisiniz – tıpkı ticari bir uçuşta yapacağınız gibi.

Yüksek rakımın sizi normalden daha hızlı sarhoş hissettirebileceği öne sürülmüştür, bu nedenle dikkatli olmak mantıklıdır. Ve içecekler konusunda, yola çıkmadan önce banyoyu kullanmak isteyebilirsiniz. Uçtuğunuz boyuta ve modele bağlı olarak, tuvalete giderken yönünüzü bulmak zor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz