Özel Jet Nasıl Kiralanır?

hava air ambulance 80942502

Özel Jet Kiralamak yeni moda. Özel jetle uçmanın kendine has bir klası ve çekiciliği vardır. Basitçe söylemek gerekirse, özel jet uçuşu bir statü sembolü ve lüks bir yaşam tarzının zirvesidir. Özel Jet kiralama, maddi durumu kısıtlı sıradan bir insanın yapabileceği bir şey değildir. Bunu yapmak için ekstra finansmana ihtiyacınız var. Charter uçuşları işi şimdi her zamankinden daha fazla canlanıyor.

Günümüzde, bir yönetici jeti kiralamak çok güvenli bir seyahat seçeneği olarak kabul ediliyor, çünkü havalimanında ve uçuşunuz sırasında çok daha az insanla iletişim halindesiniz. Ayrıca güvenlik kontrolü ve uçağa biniş sırasında yönetici terminaline erişiminiz olduğu için sağlık riskinizi minimuma indirirsiniz. Aslında, varlıklı insanlar uzun kuyruklardan ve kalabalık havaalanlarından kaçınmak için özel jetler kiralayarak zamandan tasarruf sağlarlar.

Ayrıca seyahat kısıtlamaları nedeniyle parası yetenler Özel Jetlere yöneliyor, çünkü havada uçarken kendi özel alanına sahip olmak ayrı bir deneyim. Özel jet kiralamanın maliyetinin biraz yüksek olduğuna şüphe yok , ancak her kuruşunu harcamaya değer.

1. Neden özel jet kiralamalı?

Arka planda deniz ve binalarla pistte duran özel jet
Özel jet kiralamak çoğu iş adamı için verimli bir ulaşım çözümüdür.

Özel jetler size en üst düzeyde özgürlük ve esneklik sağlar. Kendi özel kiralık jetinizde arkadaşlarınız ve misafirlerinizle birlikte tek yolcu olduğunuzu hayal edin. Özel jet brokerinizin, gizliliğin ve mahremiyetinizin nihai avantajlar olduğu özel bir özel uçuş düzenlemesini sağlayabilirsiniz. Üstelik herhangi bir tür özel jet ile seyahat etmeye karar verdiğinizde, istediğiniz kalkış ve varış havalimanlarını seçebilirsiniz. Böylece ek yolculuk süresi ve transfer süreleri, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bununla birlikte, saatlerce değil, uçuş saatinizden sadece 20 dakika önce varabilirsiniz – bu nedenle dinlenme salonlarında veya bagaj toplama ve uçağa binme işlemlerinde yorucu beklemek yok.

Özellikle ABD ve Avrupa’da, özel jet firmaları son birkaç yılda işlerinde bir patlama yaşadı, çünkü daha varlıklı insanlar, ekonomik veya ekonomik bir dönemde bile yaşamlarını ve iş çevrimlerini istenen hızda döndürmek için özel jet kiralama eğilimindeydiler. halk sağlığı krizi. Ancak özel jet kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta olduğunu unutmayın. Özel jetlerin nasıl çalıştığına dair kilit noktalar hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Özel bir jet kiralamaya karar verdiğinizde, ilk adım, doğru özel jeti rezerve etmenize yardımcı olacak özel jet komisyoncunuzla iletişime geçmektir.

2. İhtiyaçlarınıza en uygun uçağı bulmak

Bombardier Global Aile Jetleri yan yana uçuyor
Özel bir jet komisyoncusu, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak eksiksiz bir uçak yelpazesine erişmenizi sağlar.

Bir nedenden dolayı ticari uçuşlardan kaçındınız. Özel uçak rezervasyonu zor bir süreç değildir. Avrupa’da birkaç özel jet şirketi var. Ayrıca, özel jet kiralamayı planlarken birçok ön yargılı fikir vardır. Ancak , ihtiyaçlarınıza en uygun özel jeti bulmanız gerektiğini ve özel jet brokerlerinin bunun için burada olduğunu unutmayın.

Daha ucuz her zaman en iyi çözüm değildir. Özel jet kiralamanın maliyeti cepte oldukça ağırdır. Bu nedenle, ihtiyacınız olan her şeyi size sağlaması gerekir. Özel jet rezervasyonu yaparken aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

Yolcu sayısı : Bu aslında kiralayacağınız özel jet tipini tanımlar. Turboproplardan ağır jetlere kadar değişen jetlerde ortalama 4 ila 18 kişi konaklayabilir. Diğer değişkenler, bireylerin boyunu, jet kabininin düzenini ve alan gereksinimini içerebilir.

Bagaj miktarı : Burada jet tipinin seçiminde büyük rol oynar. Ne kadar fazla bagajınız varsa, onları taşımak için ihtiyacınız olan jet o kadar büyük olur. 1 veya 2 parça el bagajından fazlasını almayan bazı jetler vardır. Bu yüzden diğer ekipmanlarla birlikte taşıyacağınız bagajların adedini ve boyutunu not edin ve buna göre karar verin. En iyi yol, rezervasyon sırasında özel jet brokerinize bagaj miktarı hakkında bilgi vermektir. Uzun vadede herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Direkt veya duraklı uçuş: Uygun uçağın seçimi için uçuş mesafesi hakkında bir fikre sahip olmak gereklidir. Uzun mesafe uçarken, yakıt ikmali için ara vermek istemiyorsanız, farklı jetlerin farklı yakıt özerklik seviyeleri olduğundan özel jet tipini daha büyük bir özel jetle değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıca, daha uzun bir süre uçmanız gerekiyorsa, uçuş sırasında kesinlikle şekerleme yapmanız gerekir; bu, çoğunlukla çekyatlarla donatılmış geniş ve uzun menzilli jetlerde yapabileceğiniz bir şeydir.

Havaalanı kısıtlamaları : uzak bölgelere seyahat etmek genellikle bazı kısıtlamaları beraberinde getirir. Bir dezavantaj, küçük havaalanlarının genellikle çok daha kısa pistlere sahip olmasıdır. Bu nedenle kiralayabileceğiniz özel jet seçenekleri de gideceğiniz yere göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca, jetin, kabin ekibinin veya görevlilerin ve operatörün güvenlik derecelendirmelerini kontrol edin. Operatörler ve komisyoncular bazı endüstri standartlarını takip etmeli ve ARGUS endüstri standartlarını karşılamalıdır .

3. Uçak rezervasyonu ve kiralama ücretinin ödenmesi

Şimdiye kadar özel jet brokeriniz, ihtiyacınıza ve rahatlığınıza göre özel uçuşunuz için doğru özel jeti belirlemenize yardımcı oldu. Şimdi özel uçak rezervasyonu ve charter uçuşlar için ödeme yapmanın en önemli adımı geliyor. İlk kez işe alıyorsanız, biraz göz korkutucu bulabilirsiniz. Ancak Avrupa ve İsviçre’de özel uçak kiralamak, Google Harita’da yer bulmak kadar kolay.

Özel jet için iki şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. İlk olarak, operatörler aracılığıyla bir uçuş kiralayabilirsiniz. Operatörler, bir jet filosunu fiziksel olarak yöneten kişilerdir. Diğer yol bir komisyoncu aracılığıyla. Brokerlar, operatörler ve müşteriler arasındaki aracılardır. Teknik olarak doğrudan operatörler aracılığıyla özel jet kiralayabilirsiniz. Ancak, bir komisyoncu aracılığıyla kiralamak en iyisidir. Operatör yerine özel bir komisyoncu kiralamanın birkaç nedeni vardır.

Önemli İndirim : Brokerler, operatörlerle uzun vadeli ve iyi ilişkiler geliştirmiştir. Sonuç olarak, büyük indirimler alabilirler. Diğer insanlar mavi ayda bir özel jet rezervasyonu yaparken, brokerler toplu alımlar yapar. Aynı zamanda fiyat üzerinde pazarlık yapmalarını da sağlar. Böylece size çok daha makul bir fiyat planı sunabilecek konumdadırlar.

Yerde Uçak Güvenliği : Bir jette herhangi bir teknik veya mekanik arıza olması durumunda, brokerlerin genellikle bir B Planı vardır. Bir operatör, karaya oturmuş filosuna takılırken, brokerlerin piyasadan sizin için uygun bir özel jet temin edebilmesi mümkün olabilir. Yedek bir özel jet bulmak söz konusu olduğunda yardımcı olur, çünkü bir toplantıya geç kalmayı göze alamayacağınızı bilirler.

Güvenliğin Sağlanması: Her charter operatörü, güvenlik standartlarının karşılanmasını sağlar. Ancak, bir komisyoncu aracılığıyla bir jet kiraladıysanız, bu, uçağın ve mürettebatın uygun şekilde incelenmesini sağlayacaktır. Mürettebatı şahsen tanımıyorsunuz. Bu arada, birden fazla satın alma nedeniyle, komisyoncular pilot deneyimi, kabin ekibi davranışı ve üçüncü taraf denetimi hakkında doğru bir değerlendirme raporuna sahiptir.

Kısacası, doğrudan bir operatörden geçmek yerine bir komisyoncu aracılığıyla özel jet rezervasyonu yapmak yüz kat daha güvenlidir. Özel jet firmalarının özel havacılık danışmanları özellikle uçuş sırasında ihtiyaçlarınızı soracaktır. Yukarıda tartıştığımız ihtiyaçlarınızı soracaklar.

Özel jet komisyoncusu bir sözleşme hazırlayacaktır. Sözleşmeyi hazırlayabilmeleri için gerekli bilgileri usulüne uygun olarak vermeniz gerekecektir. Sözleşmenin imzalanması fiziki olarak veya herhangi bir e-imza uygulaması ile yapılır. Ödeme söz konusu olduğunda, banka havalesi veya kredi veya banka kartı ile yapılır. Tercih edilen ödeme yöntemini belirlemek tamamen firmanın seçimidir. Bunun yanında peşin ödeme yapmanız gerekiyor. Bu arada, yemek ve araba transferleri gibi ek ücretler nihai faturada hesaplanmaktadır.

4. Seyahatinizin ayrıntılarını düzeltme

Özel jet brokeriniz, uçuşunuzun öncesinde seyahatinizin ayrıntılarını takip edecektir. Her şeyden önce, özel jet komisyoncunuza ikram tercihlerinizi bildirin. Herhangi bir yiyeceğe alerjiniz varsa, onlara önceden haber verin. Ayrıca bazı özel jetlerde kabin görevlisi bulunur. Kabin görevlisi isteyip istemediğinizi özel jet brokerinize önceden bildirin.

Özel jetle uçuyor olsanız da olmasanız da, yine de gerekli tüm seyahat belgelerinizi yanınızda taşımanız gerekiyor. Pasaportunuzun ve Ulusal Kimlik kartınızın hala geçerli olup olmadığını kontrol edin. Benzer şekilde, gerekirse özel jet rezervasyonu yapmadan önce vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Fark, biniş süreci için geçen sürede yatmaktadır. Özel jet böyle çalışır. Charter uçuşlarda öncelikli olarak tedavi edileceksiniz. Biletleme söz konusu olduğunda, özel jetler biletsizdir. Bazı önemli bilgilerden bahseden bir güzergah alacaksınız. Rota ayrıntılarınızı, rezervasyon referanslarınızı ve uçuşunuzla ilgili diğer önemli bilgileri içerir. Ayrıca mürettebatınızın iletişim bilgilerini, kalkış saatini ve uçağınızın kuyruk numarasını da açıklayabilir. Özel jet kiralamada kuyruk numarası referanstır,

Özel jet broker firmanız genellikle yer şoförlüğü hizmetleri de sunar. Özel bir şoför, bagajınızla birlikte sizi alıp havaalanına kadar götürebilir. Bazı durumlarda, piste asfalt erişim bile sağlayabilirsiniz. Şoför daha sonra sizi özel jetinizin merdivenlerine bırakacaktır. Uçuşunuzun gününde sizi karşılama noktasından almak için lüks arabalar mevcuttur.

5. Uçuş günü

Dassault Falcon 8X inişte
Özel jet yolcuları genellikle kalkış saatinden sadece 20 dakika önce gelir

Ticari havayolu uçuşlarından farklı olarak, özel jet charter uçuşları, kalkıştan birkaç saat önce havalimanına gelmenizi gerektirmez. Herhangi bir sorun yaşamamak ve zamanında kalkış sağlamak için hareket saatinden sadece 20 dakika önce gelmeniz gerekmektedir. Kiralanan özel jet, özel jet terminalinden yalnızca müşteriye ayrılmış olan kalkış imkanları sunar. Havaalanında, Sabit Üs Operatörü (FBO) denen şeyden geçeceksiniz . FBO, charter uçuşu yapan kişilerin ihtiyaçları, yolcu ve bagaj işlemleri, uçak yakıt ikmali, hangar tesisleri vb. ile ilgilenen üçüncü taraf bir firmadır. Özel jetinize yürümek yerine doğrudan sürmenizi sağlar.

Özel jet terminaline girdikten sonra, seyahat programınızı ve uçağınızın kaydını elleçleme acentesine verin. Bir temsilci özel jet ekibiniz ve pilotunuzla iletişime geçecektir. Bagajınız, taşıma görevlisi tarafından doğrudan uçağa taşınacaktır. Kimlik kontrolü, inceleme ve hızlı uçuş öncesi seanstan geçtikten sonra uçmaya hazırsınız.

6. Uçakta

Özel jetlerdeki yerleşik deneyim, yalnızca kiraladığınız özel jet türüne bağlıdır. Uçak içi hizmet yemek servisi ile başlar. Uçağa binmeden önce bir şey sipariş etmediyseniz, size standart yemek hizmeti sunulacaktır. Herhangi bir meyve suyu, içecek veya atıştırmalık içerebilir. Çoğu özel jetin sunduğu ücretsiz bir hizmettir. Belirli bir yemek siparişi verdiyseniz, uçuş sırasında size hizmet verilecektir.

Daha önce de belirtildiği gibi, uçuş görevlileri için rezervasyon daha önce yapılır. Bu hizmeti tercih ettiyseniz, kabin ekibi yenilebilir yiyecekleri yolculara sunacaktır. Pilotlar size hizmet etmeyecek. Pilotların tek sorumluluğu jeti uçurmaktır. Bu arada, eğlenceniz için büyük jetlerin çoğu eğlence seçenekleri ve bir ses sistemi ile birlikte gelir. Bununla birlikte Wi-Fi hizmeti de mevcut olabilir ve talep edilmesi halinde bu ücret uçuştan sonra tahsil edilecektir.

7. Varışta

Varışta, sizi ve bagajınızı özel jet terminaline taşımak için uçağın merdivenlerinin yakınında bir acente zaten bekliyor. Genellikle, özel jet komisyoncunuz, rahatlığınızı en üst düzeye çıkarmak için varış saatinizden önce özel bir şoför hizmeti ayarlar. Bu, özel bir komisyoncu tutmanın bir diğer önemli avantajıdır – sizin için gerekli tüm düzenlemeleri yaparlar ve uçuş sonrası hizmetler de sunarlar. Son varış noktanıza götürülmek üzere özel şoförünüz tarafından havaalanından alınacaksınız.Bagaj toplama söz konusu olduğunda, bagajınızın rayda görünmesini beklemenize gerek yoktur. Özel jet ile seyahat eden yolcuların özel giriş noktaları vardır. Bagaj tarama ve teslim alma süreci, bagaj temizliği için saatlerce beklemeniz gereken ticari uçuşlara kıyasla oldukça sorunsuz ve sorunsuzdur.Dönüş uçuşu için de bir jet kiralarsanız, ekip size iletişim bilgilerini verecek ve sizinle buluşma noktası ve saati konusunda anlaşacaktır. Seyahatte değişiklik yapmanız gerekiyorsa, pilotla iletişime geçmek yerine, yeni uçuş güzergahınızın tüm operasyonel yönlerini organize edecek özel jet kiralama temsilcinize iletmeniz gerekir. Hatayı en aza indirmek için en iyi ve uygun kanaldır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz