Süper Orta Boy Jetler ve Orta Boy Jetler: Temel Farklılıklar

İstanbul Bodrum arası uçak kiralama

Orta boy jetler ile süper orta boy jetler arasındaki farklar nelerdir? Süper orta boy bir jeti bu kadar süper yapan nedir? Gerçekten büyük bir fark var mı?

Embraer legacy 450 kiralama  için mevcut olan farklı boyutlardaki jetlerin yanı sıra neler yapabileceklerini anlamaya çalışmak için hiç zaman harcadıysanız, başınız dönüyor olabilir. Ne de olsa içine çekilecek çok şey var.

Bilmeniz gereken şey, orta boy jetlerin ve süper orta boy jetlerin en çok kiralanan özel jetlerden ikisi olduğudur. Ve her biri kendi nedenleriyle popülerdir. İyi haber mi? Onların temel farklılıklarını sizin için kıracağız. Bu şekilde, bir sonraki uçuşunuzu rezerve ettiğinizde ne bekleyeceğinizi bilirsiniz.

Süper Orta Boy Jetler ve Orta Boy Jetler: Teknik Özellikler

Özel jet kiralama yaparken, gemideki her yolcunun bir koltuğu olacağını bilmelisiniz. Elbette bu, ticari hava yolculuğu dünyasında olduğu gibi atanmış bir koltuk değil, güvenlik nedenleriyle bir koltuktur. Her yolcunun, özellikle kalkış, iniş sırasında ve herhangi bir türbülansın ortaya çıkması durumunda uçuş süresince güvende olabilmeleri için emniyet kemerli bir yere sahip olması gerekir.

Sonuç olarak, bir jetin sahip olduğu yolcu sayısını bilmek, bu iki tiple ilgili önemli özelliklerden sadece biridir. Gerçek şu ki, bu jetlerin her ikisi de uçuş ekibine ek olarak ortalama 9 kişiye kadar tutabilir. Bazıları daha fazlasını taşıyabilir.

Süper orta boy jetlerin ve orta boy jetlerin nasıl farklı olduğunu anlamak için göz atmaya değer birkaç ek özellik şunları içerir:

Boyut: Genişlik ve yükseklik ölçümleri oldukça karşılaştırılabilir olsa da, süper orta boy bir jet genellikle orta boy bir jetten daha uzundur.
Bagaj: Süper orta boy bir jet, genellikle orta büyüklükten daha fazla bagaj alanına sahiptir.
Lavabo: Hem orta boy hem de süper orta boylarda bir lavabo bulunacaktır. Bazı durumlarda, iki tane bile olabilir.
Kadırga: Kadırgalar genellikle her iki jet türünde de bulunur, ancak bir süper orta, bir uçuş görevlisinin taze bir yemek sunabileceği tam bir kadırgaya sahip olabilir.
Uçuş görevlilerinden bahsetmişken, genellikle tüm süper orta boy jetlerle standart olarak geldiklerini göreceksiniz. Ancak, ekstra bir ücret karşılığında orta boy bir jet ile talep edilebilirler.

Süper Orta Boy Jetlere Karşı Orta Boy Jetler: Mesafe

Orta boy bir jet ile süper orta boy bir jet arasındaki en büyük farklardan biri, ne kadar uzağa gidebilecekleridir. Kesin kilometre jetten jete değişecek olsa da, orta boy bir jet için kesintisiz seyahat için ortalama menzil yaklaşık 2800 deniz milidir.

Süper orta ölçekli jetler, yaklaşık 3100 ila 3500 deniz mili arasında ortalama kesintisiz bir mesafeye sahip olarak biraz daha ileri gidebilirler.

Bunun sadece çok genel bir ortalama olduğunu unutmayın. Bir jetin uçabileceği mesafeyi etkileyen birçok farklı faktör vardır.

Süper Orta Boy Jetlere Karşı Orta Boy Jetler: Kabin

Özel bir jetle seyahat ettiğinizde, neredeyse tüm zamanınızı kabinin içinde geçireceksiniz. Bu nedenle, aradığınız her şeye sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Kabinlerine gelince bu iki jetin nasıl farklılaştığına bir göz atalım.

Orta boy bir jet içindeki kabin oldukça konforlu, lüks ve sofistike. Genellikle pelüş oturma yerleri vardır – bazıları uyku alanlarına bile dönüşebilir. Mutfak ve lavabo da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeye kolayca erişilebilir.

Süper orta boy jetler ayrıca çok lüks bir kabin iç mekanına sahiptir. Genellikle sandalyeler, masalar ve kanepeler içerirler. Ve onlar da uçuşları sırasında uyumayı tercih edenler için bir uyku alanına dönüşebilirler. Halıdan oturma alanına kadar yüksek bir konfor seviyesi bulunabilir. Lavabolara ve mutfağa da bu tip jetlerle çok erişilebilir.

Orta boy kabin ile süper orta boy kabin arasındaki en büyük fark mekandır. İkincisi genellikle yolcuların serbestçe hareket etmeleri için daha fazla alana sahip olacaktır.

Süper Orta Boy Jetler ve Orta Boy Jetler: Uçak İçi Olanaklar

Uçak içi kolaylıkları kim sevmez?

Orta boy ve süper orta boy jetlerin her ikisi de kabin genelinde Wi-Fi ve eğlence sistemlerine erişim ile neredeyse her zaman uçak içi bağlantıya sahip olacak. Bir film izlemek, haberleri yayınlamak veya bir tv şovu izlemek için kabin içindeki tv ekranlarını kullanabileceksiniz. Bu, iş ve kişisel zevk için faydalı olabilir.

Orta boy jetlerde genellikle atıştırmalıklar ve içecekler gibi serinletici içecekler bulunabilir. Süper orta boy jetler için, genellikle atıştırmalıklardan ziyade bir yemekten yararlanabilirsiniz. Önceden planlandığı sürece her iki uçakta da yemekli bir yemeğin tadını çıkarabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Süper orta boy bir jette, bir uçuş görevlisinden VIP muamelesi aldığınızı unutmayın. Bu genellikle standart olarak gelir ve kesinlikle onu ayıran bir şeydir.

Özel seyahat, özellikle diğer seyahat yöntemleriyle karşılaştırıldığında, her boyutta uçuşta pek çok olanakla birlikte gelir. Tek yapman gereken sormak için zaman ayırmak.

Süper Orta Boy Jetler ve Orta Boy Jetler: Nasıl Seçilir

Genel olarak, bu jetler arasında çok fazla fark yoktur. Belki de en büyüğü, durmak ve yakıt ikmali yapmak zorunda kalmadan gidebilecekleri mesafedir.

Bu nedenle, bir sonraki seyahatinize çıkmadan önce, bu jetleri ve seyahatlerinizin sizi nereye götürdüğünü göz önünde bulundurun. Ardından, doğru seçeneği seçin. Saygın bir charter şirketinde bilgili bir ekiple çalışmak, ihtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman mükemmel jeti bulmanızı sağlayabilir.

İstanbul Bodrum arası uçak kiralama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Talebinizi Buradan Bize Ulaştırabilirsiniz